XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

3. IX.  2023r.

W ubiegłą niedzielę podziękowaliśmy Panu Bogu za dary ziemi. Bóg zapłać rolnikom za wieńce żniwne i za ofiary dożynkowe – 11 140 zł. Przeznaczamy je na złocenie ołtarza. Bóg zapłać Siostrom Służebniczkom za dekoracje kościoła na dożynki.

W piątek Uroczystość Narodzenia NMP, Matki Pięknej Miłości, Patronki Diecezji. Suma odpustowa o 18,00. Ksiądz Biskup zaprasza diecezjan. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

Sumę odpustową ku czci cudownego kcyńskiego Pana Jezusa – 14. września godz. 12,00 odprawi Ksiądz dr Mateusz Nowak, Oficjał Sądu Biskupiego w Bydgoszczy.

Spowiedź św. dzieci:  Klas:. IV,  V,  VI – wtorek /5. IX./;   Klas: VII,  VIII i młodzieży szkół ponadpodstawowych – środę  /6. IX./ od 16,30

Spotkanie z rodzicami dzieci kl. II i III / dzieci I-komunijne/ w czwartek – 7 września o 17,30.

Wracamy do błogosławieństwa dzieci /znak krzyża św. na czole dziecka/ na zakończenie Mszy św. na zasadzie dobrowolności.

Złocenie ołtarza bocznego zostało ukończone. Bóg zapłać panu dr Solida Lim. Koszt inwestycji – 100 tyś. zł. dotacje: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 25 tyś. zł. Urząd Miejski – 10 tyś. zł. parafia – 65 tyś. zł. Mamy 25 tyś zł. długu.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Można zgłaszać się pielgrzymkę diecezjalną na Jasną Górę, 13/14 X  z piątku na sobotę.  Koszt:- 160 zł.

Odeszła od nas śp. Halina Kalka z ul. Wyrzyskiej, pogrzeb w poniedziałek o 11,00. Zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.