XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

27. VIII.  2023r.

Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 dziękujemy Bogu za dary ziemi. Wyrazem wdzięczności są wieńce żniwne i codzienna modlitwa przed i po jedzeniu. Szanujmy chleb, bo Polska to taki kraj „gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba”.

W czwartek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bydgoszczy. Msza św. o 18,00.

Sumę odpustową ku czci kcyńskiego Pana Jezusa – 14. września godz. 12,00 odprawi  ks. dr Mateusz Nowak – oficjał Sądu Biskupiego w Bydgoszcz..

W piątek – 1 września – 84 rocznica wybuchu II wojny światowa. Modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach świata,.  Daj im, Panie, szczęśliwą wieczność.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w  niedzielę – 3. IX. o 10,00. Dzieciom klas I poświęcimy przybory szkolne.  Zapraszamy Dzieci, Nauczycieli Rodziców.

Spowiedź św. dzieci:  Klas:. IV,  V,  VI – wtorek /5. IX./. Klas: VII,  VIII i młodzieży szkół ponadpodstawowych – środa /6. IX./ Początek spowiedzi od 16,30.

I piątek adoracja Najśw Sakramentu o 20,00 i okazja do spowiedzi św.   I sobotę miesiąca nabożeństwo pięciu sobót miesiąca o 7,15. Spowiedź św. chorych od 9,00.

Bóg zapłać za ofiary na  ołtarz.  Na Słowenię przekazaliśmy 2 120 zł

Odeszli od nas śp. Marek Szaruga z ul. Libelta i Marianna Kaczmarek z Łankowic. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.