UROCZYSTOŚĆ

NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

4. VI.  2023

W czwartek – 8. VI. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Niech nie zabraknie nas na Mszy św. i na procesji eucharystycznej. Msze św. o 8,30, 10,00 /Fara/ i procesja do czterech ołtarzy z fary do klasztoru. Ołtarze: I – przy Farze;  II – Rynek 30 /stawiają Strażacy/; III – Rynek 21 /stawia Kurkowe Bractwo Strzeleckie/; IV – Rynek 26.  Wieczorna Msza św. o 17,30. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna na Kalwarii.

W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwo do Serca Jezusowego – wtorek i piątek po wieczornej Mszy św.

W liturgii wspominamy: – poniedziałek św. Bonifacego Bp i M.  W środę nowenna do MBN Pomocy i wspomnienie 24 rocz. pielgrzymki  św. Jana Pawła II do Bydgoszczy.

Biskup Krzysztof Włodarczyk udziela dyspensy od zachowania charakteru pokutnego piątku, 9 czerwca, w tym od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.  Korzystając z dyspensy trzeba pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.

Bóg zapłać za ofiary na złocenie ołtarza składane w biurze parafialnym. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy również nas ołtarz

Próba sypania kwiatów w poniedziałek o 16,00.

Takie jest prawo życia: gdy lat przybywa to sił ubywa. Panie przez wiele lat na procesji Bożego Ciałanosiły sztandary i feretrony, dziś już nie mają sił. Serdeczna prośba, niech młodsze i zdrowsze Panie, matki je zastąpią… niech to będzie świadectwo naszej wiary.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.