UROCZYSTOŚĆ   ZESŁANIADUCHA  ŚWIĘTEGO

28. V. 2023r

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Otrzymaliśmy  Jego dary w sakramencie bierzmowania. Czy o tym pamiętamy? Czy o Dary Ducha się modlimy?

W poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Z pobożności uczestniczymy we Mszy św. Msze św. o godz. 8,00, 16,00  – rocznica I Komunii św. dzieci klas IV i 17,30.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi. pół godziny przed Mszą św.

Ks. kanonik Leonard Kowalczyk, były proboszcz Gołańczy świętować będzie jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Pamiętajmy o Jubilacie w modlitwie.

Ks. Stanisław świętuje 5 rocznicę święceń kapłańskich.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się o powołania do służby Bożej i o świętość życia dla kapłanów.

W I piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 20,00 i okazja do spowiedzi św. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające o 7,15. Spowiedź chorych w sobotę od 9,00 chorych prosimy zgłaszać.

Katecheza dla kl. 7 – piątek, kl. 8 – sobota g. 17,30.

Bóg zapłać za prace dla parafii:. Kubik,  Sylwia i Hieronim Kosmatka.

Bóg zapłać za ofiary na złocenie ołtarza. Prace rozpoczną się od 10 lipca.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Odeszli od nas  Wiktoria Kruczek z ul. Libelta. I Kacper Księżniakiewicz Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.