UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

N o w y   R o k  –  2024

W imię Boże i pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2024. Życzymy sobie, by każdy dzień nowego roku upływał w zdrowiu i pomyślności, by znaczony był uczciwym życiem, dobrą pracą a przede wszystkim miłością Boga i bliźniego. Życzymy też naszym parafianom, aby zawsze mieli czas dla Pana Boga. Bo „gdzie jest Bóg–tam jest przyszłość”. Te życzenia wspieramy naszymi modlitwami.

W sobotę /6.I./ uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana u nas uroczystością Trzech Króli. W kościołach święcona jest kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, ten napis jest wyznaniem  wiary. Tego dnia naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte.

Orszak Trzech Króli przejdzie z fary do klasztoru ulicami miasta, początek o 12,30. I koncert kolęd w wykonaniu chóru Akatyst.

Msza o 17,30 w intencji Braci Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i ich rodzin.

Spotkanie opłatkowe dla grup duszpasterskich działających w parafii:  ministrantów, lektorów, chóru Akatyst, Żywego Różańca, Rady Duszpasterskiej, Caritas, Braci św. Wojciecha, Ojca Pio – w niedzielę 7 stycznia o 15,30.