ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

26. 12. 20223.

W niedzielę, w ostatni dzień starego roku, za wszystkie dary otrzymane od Boga podziękujemy na Mszy św. o 17,30. Wdzięcznym sercem śpiewać będziemy: Ciebie Boga wysławiamy.  Msza św. za zmarłych parafian w 2023  roku o 17, 30. Zapraszamy rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy.

W poniedziałek – Nowy Rok Pański – 2024.  Msze św. jak w niedzielę. Nowy Rok – z woli Ojca Świętego – to Światowy Dzień Modlitw o Pokój. O pokój w życiu narodów i społeczeństw, o pokój w naszych rodzinach prosimy Boga za przyczyną Świętej Bożej Rodzicielki, którą tego dnia czcimy w liturgii Kościoła.

W sobotę /6.I./ uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana u nas uroczystością Trzech Króli. W kościołach święcona jest kreda, którą na drzwiach naszych domów i mieszkań kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, ten prosty napis jest wyznaniem naszej wiary. Tego dnia naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misje święte.

Orszak Trzech Króli przejdzie z fary do klasztoru ulicami miasta, początek o 12,30.i koncert kolęd chóru Akatyst.

Spotkanie opłatkowe dla ministrantów, lektorów, chóru Akatyst, Żywego Różańca, Rady Duszpasterskiej, Caritas – w niedzielę 7 stycznia o 15,30.