IV NIEDZIELA ADWENTU

24. XII. 2023

W niedzielę wigilia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To także okazja do pojednania, do scalenia naszych, tak często powaśnionych i skłóconych ze sobą rodzin. Pamiętajmy w ten wieczór o ludziach samotnych. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma św. o Bożym Narodzeniu, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. W wigilię zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W wigilie nie będzie wieczornej Msza św. o  17,30.

W poniedziałek  – 25. XII. –  Uroczystość Bożego Narodzenia – Pasterka o godz. 24,00, dalsze Msze św. jak w niedzielę. Składkę z Pasterki decyzją Księdza Biskupa przeznaczamy na „Fundusz życia”.

W niedzielę – 31. XII. – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  Modlimy się w intencji naszych rodzin, aby były Bogiem silne.

Msza św. w 105 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego; za poległych powstańców i w intencji Ojczyzny – środa 27 XII o 10,00.

Pan Miłosz Kwapiszewski – konserwator – odrestaurował krzyż /2 poł. XVII wieku/ koszt – 7 tyś zł.. Krzyż wisi w zakrystii.

.Odszedł od nas śp. Jan Sitek z Łankowic. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.