II  NIEDZIELA   WIELKANOCNA

MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

16. IV. 2023r

Dzisiaj w drugą niedzielę wielkanocną czcimy tajemnicę Bożego Miłosierdzia, którą światu objawiła święta siostra Faustyna, a Święto Miłosierdzia ogłosił papież Jan Paweł II.  Koronka do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o 15,30.

Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Skoro dostąpiliśmy miłosierdzia, stańmy się miłosierni” – papież Franciszek.

Dzisiaj w kościele w Polsce przeżywamy Dzień Dobroci. Po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Caritas.

Msza św. dla dzieci klas trzecich i ich rodziców dzisiaj o 14,30.

Spotkanie dla bierzmowanych:  klasa 7 w poniedziałek (17.04), klasa 8 w środę (19.04), klasa 1 ponadpodstawowa w sobotę (22.04). Spotkania o 17,30. Zbiórka ministrantów lektorów w czwartek (20 04)

Parafia otrzymała dotacje z Urzędu Marszałkowskiego na dach na klasztorze – 200 tyś. zł. i z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na złocenie ołtarza – 25 tyś zł. Wkład parafii  110 tyś. zł. Bóg zapłać za ofiary składane w biurze parafialnym