II NIEDZIELA ADWENTU

10. XII. 2023

Kościół Katolicki w Polsce w II Niedzielę Adwentu pomaga w sposób duchowy i materialny Kościołowi na Wschodzie. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na ten cel.

Roraty: w poniedziałek, środę, piątek o 17, 30. Zapraszamy na roraty też dzieci z wiosek, starsze dzieci i młodzież.

Msza św. dla dzieci kl. III w przyszłą niedzielę /17.12./ o 14,30.

Spotkanie grupy modlitewnej św. Ojca Pio w poniedziałek 11 XII o 17,00 – adoracja, Msza św. i spotkanie. Droga Krzyżowa – sobota o 17,00.

Spotkanie ministrantów i lektorów w czwartek o 17,30.

Spowiedź adwentowa w poniedziałek 18 grudnia. Czas spowiedzi: 9,30 – 10,15,  16,45 – 18,00 – dzieci i młodzieży,  18,45 – 20,00. Spowiedź chorych: –  z miasta, sobota – 16. XII; z wiosek, wtorek – 19. .XII. od 9,00.

Pobłogosławione opłatki i świece /małe – 10, duże – 20 zł./  można otrzymać w zakrystii i biurze parafialnym.

Bóg zapłać za ofiary składane w biurze parafialnym.  Dzisiejszą składkę przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni.

Bóg zapłać młodzieży za zbieranie żywności w sklepach. Prosimy o paczki dla samotnych i potrzebujących. W paczkach niech znajdą się trwałe artykuły spożywcze. Paczki można składać do 15 grudnia.  Bądźmy hojni!, bo „Jałmużna zakrywa wiele grzechów”

Renowacja ołtarza południowego w naszym kościele została ukończona w sierpniu. Przekazuję rozliczenie tej inwestycji. Koszt – 100 tyś zł. Dotacje: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 25 tyś.; Urząd Miejski Kcyni – 10 tyś;. wkład parafii – 65 tyś zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Dzięki Waszej ofiarności nasz klasztor pięknieje.