W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 56 Tydzień Modlitwy o Trzeźwość Narodu.

W środę popielcową – 22 lutego – rozpoczyna się Wielki Post. Jest to czas szczególnej modlitwy, umartwienia i rozważania męki Zbawiciela. Muszę, więc zastanowić się nad wielkopostnym umartwieniem, muszę mieć czas na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale..

W środę popielcową obowiązuje post ścisły: nie spożywamy pokarmów mięsnych i osoby w wieku od 18 do 60 roku życia zachowują post ilościowy: 1 posiłek do syta i 2 razy lekki posiłek. Nie ma dyspensy postnej. W środę popielcową Msze św. godz. 8,00, 10,00, 16,00 i 17,30. Posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy św. Składka z tego dnia na diecezjalne hospicja.

W niedziele Wielkiego Postu – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16,00, wieczorna Msza św. i katechizacja przedmałżeńska dla młodzieży w salce katechetycznej.

Droga Krzyżowa – piątek o 17,00. Drogę Krzyżową w piątek – 10 marca – poprowadzi ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk.

Spowiedź św. dzieci i młodzieży na początek W. Postu. Klas:   IV, V i VI w środę od 15,00, klas:  VII , VIII i młodzieży – czwartek od 16,30,

Spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej o. Pio w piątek 24. II. po wieczornej Mszy św.

25 II  Dzień Skupienia Domowego Kościoła, szczegóły na plakacie. W parafii pragniemy założyć Kościół Domowy – zapraszamy na to spotkanie małżeństwa z naszej parafii.

Spotkanie ministrantów I lektorów w czwartek 23 lutego o 17.30.

Katecheza przed bierzmowaniem młodzieży kl. 1 ponadpodstawowej 25 lutego o 17.30.

Na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii przekazaliśmy 3 880 zł. Bóg zapłać.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać do jutra /20 lutego/ w podwórzu plebani