5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

7. V. 2023r.

Dzieci klas trzecich przystąpią do I Komunii św. w przyszłą niedzielę 14. maja na Mszy św. o 10,00. Spowiedź św. dzieci w sobotę od 9,30. Spowiedź rodziców i rodzeństwa od 16,30. Sprzątanie kościoła w środę od 10,00.Pierwsza Komunia św. dzieci w parafii to wielka radość, a zarazem refleksja i pytanie:  jak ja po latach kocham Jezusa Eucharystycznego? Dzieci w „białym tygodniu” uczestniczą w wieczornej Mszy św. /wyjątek środa/.

W poniedziałek – 8 maja – uroczystość św. Stanisława B i M Głównego Patrona Polski

W sobotę – 13 maja – różaniec fatimski o 20,00. – początek przy Farze. Zapraszamy do licznego udziału. Niech to będzie nasze wyznanie wiary i nasza modlitwa o pokój na Ukrainie.

Ksiądz biskup Krzysztof udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania w środę 17 maja na Mszy św. o 17,30. Spowiedź młodzieży i świadków w poniedziałek od 16,30. Instrukcja dla młodzieży w piątek o 17,30 i ze świadkami w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św. Odprawiajmy to nabożeństwo po wioskach przy krzyżach i figurach.

Bóg zapłać za ofiary na złocenie ołtarza składane w biurze parafialnym.

Parafia za gaz /miesiąc: styczeń, luty, marzec/ otrzymała faktury na kwotę 33 tyś 250 zł. Trzeba myśleć co dalej, bo przyszedł czas oszczędzania. Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na ten cel.

Odeszła od nas śp. Elżbieta Bartig z Rynku, pogrzeb we wtorek o 14,00. Zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.