28. I.  20234

W piątek – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. godz. 8,00, 10,00, 16,00 i 17,30. Od X wieku upowszechnił się obrzęd święcenia świec – gromnic. Ich płomień symbolizuje Jezusa – światłość świata. Dzieciom I-komunijnym pobłogosławimy gromnice na Mszy św. o godz. 16,00. Błogosławienie gromnic na każdej Mszy św. W to święto obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, Modlimy się w intencji naszych Sióstr Służebniczek. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na pomoc dla klasztorów klauzurowych.

W wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana,

W I czwartek modlimy się o powołania do służby Bożej.

W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od 20,00. i okazja do spowiedzi św.

W I sobotę miesiąca – 3 lutego – nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi o  7,15.

Spowiedź chorych w sobota /3.II./. od  9,00. Chorych prosimy zgłaszać.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać w podwórzu plebanii. Odbiór tego sprzętu nastąpi 3 lutego

Faktura za gaz, za miesiąc grudzień = to 16 760 zł.

Odeszli od nas śp. Zbigniew Filip z Siernik i Wanda Mikołajczak z Żurawi. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

Aktualny plan kolędy znajduje się w zakładce „Plan kolędy”

Patrz: