19  NIEDZIELA  ZWYKŁA

13. VIII.  2022 r

Wtorek  /15 VIII/  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Patronki naszej świątyni i parafii. Msza św. w intencji parafian o godz. 17,30. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. błogosławienie ziół i kwiatów.

Tego dnia  przypada 103 rocznica – „Cudu nad Wisłą”, modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny. Msza św. w Farze o 10,00.

W niedzielę – 27 VIII – na Mszy św. o  11,30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne dary ziemi. Niech rolnicy z wszystkich wiosek naszej parafii wykonają wieńce żniwne.

Dożynki Powiatowe i Gminne w sobotę 26 VIII w Grocholinie. Dziękczynna Msza św. o 15,00.

W liturgii wspominamy w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, w czwartek – św. Jacka;

Bóg zapłać za ofiary na renowację ołtarza składane w biurze parafialnym i na tacę w dzisiejszą niedzielę.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Odeszła od nas śp. Marianna Filip z Łankowic. Pogrzeb w poniedziałek o 12,30. Zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.