6. VIII. 2022 r.

Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Przypomina nam prawdę o Synu Człowieczym, o Którym z obłoku mówi Głos:: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Czy zawsze słucham Jezusa?

W przyszłą niedzielę  – 13 VIII – różaniec fatimski po wieczornej Mszy św.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W sierpniu modlimy się o trzeźwość dla naszego narodu,  podejmijmy abstynencje od napojów alkoholowych.

W liturgii wspominamy:

– wtorek św. Dominika;

– środę św. Teresy Benedykty od Krzyż – Patronki Europy;

– czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

– piątek św. Klarę, dziewicę..

W niedzielę – 27 VIII – na Mszy św. o  11,30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne dary ziemi. Niech rolnicy z wszystkich wiosek naszej parafii wykonają wieńce żniwne.

Dożynki Powiatowe i Gminne w sobotę 26 VIII w Grocholinie. Dziękczynna Msza św. o 15,00.

Bóg zapłać za ofiary na renowacje ołtarza składane w biurze parafialnym. Składka z przyszłej niedzieli również na renowacje.

Trwają prace w kościele przy sgraffito i na dachu klasztoru. Prace przy schodach do kościoła zostały ukończone. Bóg zapłać p. Adamowi Zatylnemu.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Odszedł od nas śp. Tomasz Popadłowski z ul. Poznańskiej. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.