11  NIEDZIELA  ZWYKŁA

18.06.2023r

Przeżyliśmy Boże Ciało i Oktawę. Bóg zapłać za dekorację ołtarzy, domów i okien naszych mieszkań. Bóg zapłać paniom,  dziewczynom i panom za noszenie: feretronów, sztandarów, poduszek z symbolami religijnymi. Bóg zapłać dziewczynkom za sypanie kwiatów. panu Organiście, lektorom i ministrantom za służbę przy ołtarzu.  Bóg zapłać Strażakom,  Zespołowi „Pałuki”, Braciom Towarzystwa św. Wojciecha, Braciom Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, Policji i wszystkim za udział w procesji. Bóg zapłać za brzózki rodzinie: Zadrożny, Lemke, Marciniak. Dlaczego wciąż jest nas mniej na Bożym Ciele i oktawie

Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w sobotę.. 24 czerwca, w pierwszą sobotę wakacji, w godz. 11:00-15:30, w Hali Sportowo – Widowiskowej Sisu Arena w Bydgoszczy z całą diecezją bydgoską rozpoczniemy nowennę przed uroczystością XX lecia diecezji bydgoskiej. Podczas spotkania prezentacja „Programu Duszpasterskiego na czas nowenny” uczestniczy delegacja z parafii i dekanatu.

W środę /21. czerwca/ przypada 36 rocznica święceń kapłańskich biskupa Krzysztofa – pamiętajmy w modlitwach.

Bóg zapłać za ofiary na złocenie ołtarza składane w biurze parafialnym i na tacę w ubiegłą niedzielę

Spotkanie Matek Żywago Różańca po Mszy o 10,00. Rady Duszpasterskiej po wieczornej Mszy św. Zapraszamy.

Rodziców informujemy, że bardzo mało dzieci i młodzieży było u spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Dlaczego ich nie było? Wciąż aktualne są słowa Pana Jezusa: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im”. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

Odpust parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela w Panigrodzu w niedzielę 25 czerwca. Suma odpustowa o 11,00.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego. Odszedł od nas śp. Jerzy Kaczorowski z ul Polnej. Zmarłego polecamy miłosierdziu Bożemu.