Oaza Modlitwy u stóp Cudownego Kcyńskiego Jezusa

Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni zgromadziło Krajeńsko-Pałucki Rejon Domowego Kościoła Diecezji Bydgoskiej. Przybyli przedstawiciele kręgów działających przy parafiach: św. Marcina i św. Andrzeja Boboli w Szubinie, św. Wawrzyńca z Nakła, Matki Boskiej Bolesnej z Paterka, św. Ojca Pio z Zamościa, św. Bartłomieja z Sępólna Krajeńskiego.

Tematem dnia skupienia było hasło zaczerpnięte z roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.  Droga krzyżowa uświadamiała nam, że podobnie jak Izraelici na pustyni, my również należymy do Kościoła pielgrzymującego, który zmierza do Ziemi Obiecanej, jaką jest Niebo.

Podczas konferencji rozważaliśmy różne obrazy Kościoła: owczarni, Mistycznego Ciała Kościoła, winnej latorośli, łodzi oraz cztery przymioty Kościoła.

Następnie trwaliśmy w ciszy przed Panem, utajonym w Najświętszym Sakramencie, adorując Jego dobroć, miłość i łaskawość.

Szczytem tego dnia była dla nas Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem moderatora naszego rejonu, Ks. kan. Romana Michalskiego. Nasze modlitwy ofiarowaliśmy w intencji naszego rejonu, by rozwijał się na chwałę Pana Boga oraz w intencji naszego Księdza Biskupa, w dniu Jego urodzin.

Mamy nadzieję, że dzień ten wyda owoc w naszym rejonie. Już dzisiaj dziękujemy Bogu za Jego łaskawość!

Domowy Kościół

Rejon Krajeńsko- Pałucki