Dzień Skupienia Grup Modlitwy św. o. Pio

Tradycyjnie już, w czasie Wielkiego Postu, Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni stało się miejscem pielgrzymki Grup Modlitewnych św. o. Pio diecezji bydgoskiej. Tym razem dzień skupienia miał miejsce 16 marca 2024 r.

Ważnym elementem tegorocznego spotkania stała się modlitwa w intencji Ojczyzny, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ks. bp. Stanisława Gądeckiego. Dlatego też treścią konferencji, wygłoszonej przez ks. Romana Sosnowskiego, koordynatora diecezjalnego, stał się dzisiejszy temat nowenny: „Módlmy się o odnowienie wiary każdego z nas, by prowadziła do umocnienia ducha naszego narodu”. Uczestnicy dnia skupienia modlili się wspólnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Romana, a także podczas nabożeństwa drogi krzyżowej.

Fotorelacja poniżej.