Wigilia Paschalna

calendar 31 marca 2024

Liturgia Wigilii paschalnej, stanowi najważniejszą część Triduum Paschalnego, jest szczytem całego roku liturgicznego, najważniejszą celebracją liturgiczną w całym Kościele. Jest to rzeczywiście noc Zmartwychwstania Chrystusa, noc zwycięstwa nad grzechem i śmiercią. W naszym sanktuarium sprawowana była o godzinie 20.00. Wigilia Paschalna obejmowała: liturgię światła, liturgię słowa, liturgię chrzcielną i sprawowanie Eucharystii oraz procesję rezurekcyjną.

calendar 29 marca 2024

Wielki PIĄTEK - dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu, dzień pojednania ludzkości z Bogiem. Liturgia Wielkiego Piątku o 17.30. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i adoracja do 22,00. Liturgię sprawował ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz diecezji bydgoskiej.

calendar 28 marca 2024

Wielki CZWARTEK - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Msza św. o 17,30 i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” i adoracja do 22,00.

Droga Krzyżowa ulicami miasta

calendar 27 marca 2024

Jak co roku, w Wielki Wtorek, przeszła droga krzyżowa ulicami naszego miasta gromadząc uczestników z obu parafii.

Koncert pasyjny „U stóp Ukrzyżowanego”

calendar 23 marca 2024

Przede dniu Wielkiego Tygodnia, w sobotę 23 marca 2024 roku, w naszym Sanktuarium odbył się koncert pasyjny Chóru "Akatyst" i Zespołu regionalnego "Pałuki".

Dzień Skupienia Grup Modlitwy św. o. Pio

calendar 16 marca 2024

Tradycyjnie już, w czasie Wielkiego Postu, Sanktuarium Krzyża Świętego w Kcyni stało się miejscem pielgrzymki Grup Modlitewnych św. o. Pio diecezji bydgoskiej. Tym razem dzień skupienia miał miejsce 16 marca 2024 r.

Wielkopostny Dzień Skupienia Rejonu Krajeńsko-Pałuckiego

calendar 18 lutego 2024

W sobotę 17.02.2024 przeżywaliśmy Wielkopostny Dzień Skupienia w Sanktuarium Krzyża Świętegow Kcyni.

Dekanalny kurs przedmałżeński

calendar 12 lutego 2024

Jak co roku, w dekanacie Kcynia, organizowany jest kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie i w ogłoszeniach parafialnych.