I NIEDZIELA  ADWENTU

27.11.2022r.

Nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” rozpoczyna się Adwentem, który ma nas przygotować do Świąt.Roraty w poniedziałek, środę, piątek o 17, 30. Dzieci uczestniczą z lampionami. Młodzież klas: VII, VIII i I uczestniczy w trzech  roratach.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia – na Mszy św. o 16,00 dzieciom I-komunijnym poświęcimy medaliki.

W II Niedzielę Adwentu naszymi modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy  Kościół na Wschodzie.

W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, o 17,00 adoracja Najśw. Sakramentu Po Mszy św. spotkanie ministrantów, lektorów i ich rodziców.

W I piątek adoracja Najśw. Sakramentu od 20,00 i spowiedzi św.

W I sobotę miesiąca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi o 7,15

Spowiedź adwentowa w parafii w piątek 16 XII. Dzieci i młodzież spowiadać będziemy na Święta – 16 grudnia  Spowiedź chorych poniedziałek /19. .XII./  miasto od 8,00; wioski od  9,00.

Decyzja Księdza Biskupa: 1/ po każdej Mszy św. odmawiamy Modlitwę za Diecezję; /tekst modlitwy na ławkach/; 2/ wracamy do tradycyjnej formy kolędy, czyli duszpasterskiego nawiedzenia rodzin.

Konserwator Zabytków pozwolił na prace w prezbiterium. Skuto betonowy tynk, który gromadzi wilgoć, a po osuszeniu zostanie położony tynk wapienny. Prace wykonuje p Adam Zatylnyi p Sławomir Berka.

Czytamy nowe wymienianki prosimy zgłaszać braki bądź pomyłki.

Pobłogosławione opłatki i świece /małe – 10, duże – 18 zł./  można otrzymać w zakrystii i biurze parafialnym.

Zachęcamy do czytania Przewodnika Katolickiego.

Bóg zapłać za ofiary składane w biurze parafialnym.  Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczamy na ogrzewanie naszej świątyni.

Odeszła od na śp. Magdalena Gąsiorowska z ul. Kantego. Zmarłą polecamy miłosierdziu Bożemu.