VI   N I E D Z I E L A

W I E L K A N O C N A

09. V. 2021r.

W Mszach świętych może uczestniczyć w naszym kościele i na kalwarii po 18 wiernych. Można też uczestniczyć na wirydarzu. Niech uczestniczą ci, których intencja mszalna jest sprawowana. Bardzo prosimy o przestrzeganie rozporządzenia.: maseczka zakrywająca usta i nos, zachowujmy dystans 1,5 m.. Przypominamy godziny sprawowanie Mszy św.: Niedziela;  8,30, 10,00, 11,30, 14,30  i 17,30. Dni powszednie: 8,00 i 17,30,  a w piątek o 9,00.  Informujemy, że Msza św. sprawowana w naszym kościele jest transmitowana za pośrednictwem Facebook-a o godz. 10.00 na stronie parafii: Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kcyni.

Dzisiaj Uroczystość I Komunii św. dzieci klas trzecich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, by wiernie trwały przy Chrystusie i często przyjmowały Ciało Chrystusa w Komunii św.  Dzieci w „białym tygodniu” uczestniczą w wieczornej Mszy św. Grupa I – poniedziałek, środa, piątek; grupa II – wtorek czwartek, sobota. Bóg zapłać rodzicom za wysprzątanie kościoła a naszym Siostrom za dekoracje świątyni. Bóg zapłać za dar ołtarza.

Różaniec fatimski, w 104 rocznicę objawień, na Kalwarii i wirydarzu w czwartek – 13. V. – po wieczornej Mszy św. 17,30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św. ok. 18,00. Odprawiajmy to nabożeństwo w wioskach przy figurach i krzyżach.

Nowenna do Ducha Świętego od piątku po nabożeństwie majowym W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia.

Spowiedź św. chorych w sobotę 22 maja od 9,00. Odwiedzimy tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni w biurze parafialnym.

Katecheza przed bierzmowaniem:  kl. VII i VIII w piątek  /14. 05./,  kl. I szkół ponadpodstawowych w sobotę /15. 05./ – godz. 17,30.

W naszej diecezji bydgoskiej trwa od 25 marca do 31 sierpnia Sztafeta Modlitw o Powołania. Ta codzienna modlitwa w każdej parafii, u nas będzie to w sobotę 29 maja o 16,30.  –  modlitwa o nowe powołania do służby kapłańskiej, misyjnej i zakonnej z naszych wspólnot parafialnych diecezji bydgoskiej.

Bóg zapłać za ofiary dla parafii składane w biurze parafialnym..

Odeszli od nas śp. Adam Buchholz z Kazimierzewa,  Henryk Matysiak z ul. Libelta i Zofia Wydra z ul. Kantego, pogrzeb w poniedziałek o 11,00.  Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.